کد مطلب : 16478
مانتوهای اسلامی در نمایشگاه عفاف و حجاب گیلان رونمایی شد

۱۳مدل مانتوی اسلامی امروز(۲۹ شهریور) در نمایشگاه عفاف و حجاب تحت عنوان ' صدفی در مروارید' در رشت رونمایی شد.
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۴
Share/Save/Bookmark
طیبه بزرگی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان، امروز(۲۹ شهریور) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عفاف و حجاب اسلامی با هدف رونمایی از البسه اسلامی در رشت گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه الگوی برای بانوان شاغل در ادارات و یکسان سازی البسه و فرم ادرات دولتی است.

وی ادامه داد: ایجاد هماهنگی بین دستگاه های استان و لحاظ کردن طرح های نوین همراه با رعایت اصول اسلامی از دیگر اهداف برپایی نمایشگاه است.

بزرگی با بیان اینکه گیلان دومین استان بعد از تهران در برپایی این نمایشگاه است، بیان کرد: ۱۳ مدل مانتوی اسلامی از سوی انجمن طراحان متشکل از ۷ مدرس و طراح گیلانی در این نمایشگاه ارائه می شود. 

وی با بیان اینکه این مانتوها با یک مارک خاص تحت عنوان "بانو" در استان تولید می شود، افزود: تمام این مانتوها کدگذاری شده و مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها بنا به سلیقه همکاران، مدل و الگوی اسلامی ارائه شده در این نمایشگاه را انتخاب می کنند. 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ادامه داد: قیمت این مانتوها در تولید انبوه ۲۵ الی ۳۰ درصد ارزان تر از بازار تمام می شود. 

بزرگی با تاکید بر اینکه نمایشگاه عفاف و حجاب مختص به شهر رشت نیست، افزود: این نمایشگاه در کل شهرستان های استان به نوبت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مراکز فروشی در سطح رشت برای این مانتوها ایجاد می شود، بیان کرد: با ایجاد این مراکز تقاضاها مدت دار می شود.

بزرگی با بیان اینکه یکسان سازی مانتو فقط نباید مختص به مدارس ما باشد، تصریح کرد: دانشگاه های ما نیز باید از این آیتم بهره برده و با اشتفاده از این البسه به احیای حجاب بپردازند. 

گفتنی است، نمایشگاه عفاف و حجاب اسلامی از ۲۹ شهریور لغایت ۳مهر در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برای بازدید علاقه مندان دایر است./ح
مانتوهای اسلامی در نمایشگاه عفاف و حجاب گیلان رونمایی شد